top of page

Přístřešky

Přístřešek Vám vyrobíme na zakázku podle Vašich představ.

Důležité je, k čemu bude dřevěný přístřešek sloužit. Někdo chce přístřešek na auto, někdo volí přístřešek na dřevo, jiný chce někde v klidu posedět s přáteli. Možností je mnoho.

Přístřešky mají své konstrukční "pravidla" a na rozdíl od jiných zahradních staveb, jako jsou třeba pergoly, je zahradní přístřešek vždy zastřešen. Při plánovaní přístřešku je třeba myslet na to, že bude stál venku celý rok a proto i jeho konstrukce, stejně jako další součásti přístřešku, musí odolat vlivům počasí.  Zatížení sněhem, či odvod stékající vody z přístřešku jsou jen některé z věcí, na které je třeba pamatovat.  Přístřešek pro auto mívá většinou pevné betonové základy, naopak přístřešek pro zvířata může být postavený přímo na trávníku, protože jeho součástí je výběh, na kterém se mohou zvířata volně pohybovat.


V neposlední řadě je také dobré dopředu si naplánovat, jakou střechu pro náš přístřešek zvolíme. Zda nás bude chránit "jen" před deštěm – v tom případě se na přístřešky montují střechy z průsvitného materiálu. Když nás má přístřešek chránit také před sluncem, musíme zvolit takový materiál, který pronikání slunečních paprsků zabrání!

bottom of page