top of page

Pergoly

Pergola znamená podle slovníku „loubí lehké konstrukce bez celistvého zastřešení“

 

Tento popis dává jasno všem, kteří o pergole něco věděli, jen si nebyli jisti, čím se pergoly liší od přístřešku nebo altánu. Ano, pokud naše zahradní posezení není zastřešené, jedná se o pergolu.
Pergoly se právem staly vyhledávaným doplňkem (nejen) okrasných zahrad už před mnoha lety a to nejen díky svému estetickému, ale také praktickému významu. Dokonalá pergola je porostlá popínavými rostlinami a tak vytváří vyhledávané místo v letních dnech.

Pergoly, stejně jako altány, či zahradní přístřešky jsou skvělým místem pro posezení na zahradě s přáteli nebo s rodinou. Velikost pergoly lze na základě individuálních požadavků přizpůsobit každé zahradě či okrasnému parku. Pergoly lze situovat doprostřed zahrady nebo ji můžete vybudovat přímo u Vašeho domu. Některé pergoly jsou postaveny tak, že jejich část tvoří plot mezi sousedícími zahradami. V případě Vašeho zájmu nás kontaktujte. Návrh pergoly Vám vypracujeme zdarma.

 

Také altány (besídky) jsou stále oblíbenější a to hlavně v posledních letech. Altány bývají stejně jako přístřešky opatřené střechou, navíc nohou mít jednu či více stěn obezděnou. Altány tak navíc chrání proti větru či šikmo dopadajícímu dešti. Dnes se dají pořídit také altány z polyesteru a PVC, které slouží hlavně k jednorázové zahradní akci na zahradě či na oslavách města. Takový altán ale u nás neseženete. My se zaměřujeme na zakázkovou výrobu ze dřeva. Rádi Vám proto vyrobíme altán podle Vašeho návrhu a představ.

O výstavbu s námi nemusíte mít obavy. Pergoly i altány pro nás navrhují a vytvářejí zkušení tesaři a truhláři.

bottom of page